bed breakfast ferrara pescatori 845x667 - Žūklę sugadina klaidos

Žūklę sugadina klaidos

Patarimai žvejui

Versekos tvenkinys garsėja klumpiniais ešeriais. Vieną ge­gužės pavakarę gaudžiau juos pirmo numerio sukre tarp lelijų lapų, pasklidusių sietuvų pakraščiais. Kibo permainingai, ta­čiau kas penkiolika minučių ištraukdavau didesnį ar mažesnį kupriuką. Mažieji metami atgal į vandenį ūgtelėti. Netrukus pastebėjau, kad už kokių penkiolikos metrų žvejoja dar vienas spiningininkas. Paskui akies krašteliu stebėjau, kaip jam seka­si? Ir mačiau, jog kolegos entuziazmas kaskart man ištraukus dar vieną žuvį vis labiau blėsta. Netrukus jis priėjo prie manęs pasiteirauti, kokį masalą naudoju. Mudviejų sukrės buvo pa­našios, tačiau kolega savo masaliuką buvo prisegęs prie 8 nu­merio segtuko su sukučiu. Tad jis naudojo maždaug pusės ma­salo dydžio sukutį su segtuku. Patariau jam šiuo atveju naudoti 18 numerio segtuką, ir netrukus naujasis pažįstamas ištraukė pirmąjį ešerį.

Masalo ir segtuko dydžio santykis


Segtuko dydis (skaičiais) Masalas
22 0,00 nr. sukrės, 2-4 cm vobleriai
20 1 nr. sukrės, 4-5 cm vobleriai
18 2 nr. sukrės, 5-6 cm vobleris
16 2-3 nr. sukrės, 6-7 cm vobleriai
14 3 nr. sukrės, 7-8 cm vobleriai
12 4 nr. sukrės, 10-12 cm vobleriai, vidutinės vartiklės
10 5 nr. sukrės 12-15 cm vobleriai, vidutinės vartiklės
8 5 nr. ir didesnės sukrės, 15-25 cm vobleriai, stambios vartiklės

Viena pagrindinių klaidų, kurias daro daugelis spiningininkų, yra nepaisymas elementaraus reikalavimo, kad masalo ir segtukų proporcijos turi būti suderintos. Didelis segtukas aki­vaizdžiai padidina smulkaus masalo gabaritus ir jis pasidaro žuviai įtartinas.

Ekspertai laikosi nuomonės, kad žvejojant smulkiais ir vi­dutiniais masalais segtukas su sukučiu kibimą pablogina 1,5, o bet koks pavadėlis – 2 kartus. Tai pasakytina ir apie stambius masalus, su kuriais naudojami didesnio kalibro segtukai ir pa­vadėliai. Taisyklė viena – visada reikia naudoti kiek įmanoma mažesnius segtukus ir plonesnius pavadėlius. Net ir tada, kai masalas, palyginti su mintėtais aksesuarais, atrodo didžiulis.

Segtukų ir sukučių tvirtinimo klasifikacija


Dydis (nr.) 002 004 006 008 010 012 014 016 018 020 022
Tvirtumas (kg.) iki 45 iki 30 iki 25 iki 21 iki 19 iki 15 iki 12 iki 9 iki 6 iki 4,5 iki 3,5

Žvejojant vobleriais, ši aplinkybė dar reikšmingesnė. Maži vobleriai (iki 5 cm), pritvirtinti prie valo netinkamu segtuku, gali visai nustoti žaisti, o būna, kad masalėlis paprasčiausiai virsta ant šono, sukasi aplink savo ašį. Žodžiu, veikia taip, kaip veikti neturėtų. Įsivaizduokite, jog prie 3 g voblerio prisegate 0,5 g segtuką. Šiuo atveju plaukiantis masalas gali tapti skęstantis. Pavadėlis daro visiems vobleriams dar didesnį paveiki nei segtukas. Visi papildomi elementai masalą akivaizdžiai didina. Tai labai blogina masalo efektyvumą. Antra, padedantys taupyti mūsų laiką aksesuarai keičia masalo savybes. Todėl ekspertai voblerius rekomenduoja rišti tiesiog prie valo arba bent jau naudoti specialius segtukus. Segtukai ir sukučiai parenkami pagal tvirtumą.

Viktoras Armalis

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*