Vidutinė upė. Įrankių pasirinkimas

V. Armalis

Rengiantis žūklei vidutinėse upėse, reikia tik šiek tiek per­tvarkyti įrangą, kuri skirta žūklei upokšniuose. Pirmiausia pa­renkamas stangresnis spiningo meškerykotis, kuriuo galima svaidyti 5-30 g masalus. Tai – „Light” ir „Medium Light” klasės įrankiai, kurių ilgis 2,10-2,40 m. Atsižvelgiant į žūklės specifiką ir masalų tipus, optimaliausias yra 2,40 m ilgio spiningas su šmaikščia viršūne, nes stambių žuvų žūklei srovėje naudoja­mos įvairiausios vartiklės. Šis masalų tipas labiausiai praverčia, kai reikia užmesti masalą 20-30 m ir neįmanoma prisėlinti prie žuvies slėptuvės arčiau.

Žūklei vidutinėse upėse naudojami storesnį valai – 0,22- 0,28 mm skersmens. Žūklei srovėje nenaudojami pinti valai, nes kliūdami už šakelių, kerplėšų, akmenų gana greitai išsipašo.

Trečia, žvejojant vidutinėse upėse patartina parinkti šiek tiek didesnius nei upokšniui ričių modelius. Pageidautina, kad ri­tės turėtų dvejopą valo nuslydimo mechanizmo (terkšlių) re­guliatorių. Vieną – įprastą, o antrą – momentinį. Kovojant su stipriu priešininku gana ribotoje erdvėje, dažnai prireikia pri­veržti arba atleisti terkšlę. Reguliatorius turi būti įtaisytas ritės gale, o ne priekyje, kad jį būtų galima sugraibyti ne tik plika ranka, bet ir su pirštine.

Trackbacks and pingbacks

No trackback or pingback available for this article.

Leave a reply

Solve : *
21 − 12 =