Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

yamaga rod casting henry gilbey - Smulkmenos padeda taupyti laiką

Smulkmenos padeda taupyti laiką

Žvejybai

Šiuolaikinis spiningavimo stilius – plati sąvoka, kuri apima ne tik masalus ir įrankius, bet ir įvairius aksesuarus. Masalas – tai patiekalas, o aksesuarai – padažas, su kuriuo jis patiekiamas žuvims. Tad žūklės sėkmė priklauso nuo to, kaip prie spiningo masalų priderinami aksesuarai.

Spiningininkui žūklėje dažnai tenka keisti masalus, o naują mazgą rišant gaištamas brangus žūklės laikas. Todėl naudojami įvairios konstrukcijos segtukai – savotiški žiogeliai, prie kurių naujas masalas prisegamas per kelias sekundes. Segtukai paprastai montuojami kartu su sukučiais, kurie labai sumažina valo susukimą. Tai ypač svarbu, kai žvejojama sukrėmis, nes prasto masalo susuktas valas ima garankščiuotis, kilpoti, o ant ritės būgnelio gali susipainioti „barzda”, kurią išnarplioti prireiks pusvalandžio. Segtukai su sukučiais padeda spiningininkui sutaupyti daug laiko. Segtukai yra įvairių dydžių, bet žūklei gėluose vandenyse dažniausiai naudojami 20 – 10 numerio segtukai. Kuo didesnis segtuko numeris, tuo mažesnis šis naudingas įnagėlis. Sukučiai numeruojami analogiškai.

Segtukų ir sukučių tipų yra labai daug, tačiau populiariausi – išlenkti iš spyruoklinės vielos.

Spiningininkui laiko padeda sutaupyti – papildomų ritės būgnelių atsarga. Mažiausiai reikia turėti du būgnelius, bet optimalus variantas – keturi. Ant kiekvieno atsarginio būgnelio suvyniojamas skirtingo skersmens valas, pvz., 0,12-014 mm skersmens valas, skirtas žūklei mikromasalais, 0,16-0,18 mm – žūklei mažomis sukrėmis ir vobleriais,
0,20-0,24 mm – žūklei stambiomis sukrėmis ir vidutiniais vobleriais, 0,26-0,30 – žūklei stambiomis vartyklėmis ir didelio kalibro vobleriais.

Spiningininkas, turėdamas būgnelių su skirtingo skersmens valais, per kelias minutes gali pakeisti valą. Dažnai žūklė nenusiseka tik todėl, kad naudojamas pernelyg storas valas. Pirma, kai valas 0,28 mm, o sukrės svoris 3 g, masalą sunku tiksliai ir toli užmesti. Antra, masalo kalibras aiškiai nesiderina prie valo skersmens. Atrodo, kad sukrė pririšta prie skalbinių virvės. Storas valas geriau matomas vandenyje, o mažus masalus medžiojančios žuvys labai akylos. Koks bus žūklės rezultatas, manau, galėtumėte įspėti patys. Šitos klaidos lengvai galima išvengti pagal masalo kalibrą keičiant spiningo valą.

Spiningininko liemenės kišenėje turi atsirasti vietos žnyplėms arba replėms. Pastaruoju metu populiaresnės yra replės, nes šiuo įrankiu ne tik iš lydekos nasrų iškabinamas giliai įrytas trišakis, bet ir reguliuojama voblerių eiga, užlankstomos kabliukų užkartėlės. Patartina turėti specialų žiodiklį, kuris praverčia sugavus stambią lydeką. Atkabinant masalą lengva susižeisti ranką į dantytus lydekos nasrus.

Dar vienas būtinas įrankis – galąstuvėlis. Šis įrankis reikalingas atšipusiems kabliukams aštrinti, kad nereikėtų jų keisti žūklės metu. Na, o be valo karpiklio, manau, dabar neišsiverčia nė vienas spiningininkas, nes pintą valą nukąsti dantimis beveik neįmanoma.

Europoje priimta turėti dar vieną įrankį – nedidelį, bet sunkų vėzduką, kuriuo užmušama sugauta žuvis, jei laimikis bus ne paleistas, o atiduotas į virtuvę.

Prie naudingų smulkmenų kolekcijos reikėtų pridurti atsuktuvėlį, nes žūklėje kartais tenka priveržti kokį atsilaisvinusį ritės varžtelį. Prieš žūklę, o ne po jos patartina pagalvoti apie spiningo meškerykočio problemas. Pasitaiko, kad į meškerykočio dalių sujungimo vietą patekus vandeniui su smėliu, neįmanoma be didelių pastangų išardyti įrankio. Kad taip neatsitiktų, reikia su savimi vežiotis dėželę specialaus tepalo, kuriuo ištrinama meškerykočio dalių sujungimo vieta. Tada įrankis visada lengvai išsiardo, o svarbiausia, nelūžta traukiant stambų laimikį arba svaidant sunkius masalus.

V. Armalis

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Įrašai kategorijoje

vejai pozuoja 480x384 - Blizgių siluetai

Blizgių siluetai

V. Armalis Laivelis – tai dažniausiai pasitaikanti blizgių forma, kuris primena daugumos
pic 5 480x384 - Kaip parinkti galvakablį?

Kaip parinkti galvakablį?

Turbūt ne kartą kiekvienam spiningautojui teko atsidurti situacijoje, kai kolegai kimba, o
Eiti į Viršų