Hi Tackle Box - Peržiūrėkime žūklės inventorių

Peržiūrėkime žūklės inventorių

Žvejybai

Vėlų rudenį žvejai, baigę vasaros sezoną, turi daugiau lais­vo laiko, todėl būna pats laikas sutvarkyti žūklės įrankius. Šiam darbui pavasarį tikrai pristigsime laiko. Be to, nesutvarkyti įran­kiai per žiemą gali nebepataisomai sugesti.

Pradėkime kad ir nuo kabliukų. Bent kiek parūdijusius rei­kia be gailesčio išmesti – jie pasidaro trapūs ir būtinai nulūš pakirtus kiek stambesnę žuvį. Nevartojamus reikia sudėti į plastikinės ar nerūdijančio metalo dėžutes, tik jokiu būdu negali­ma vynioti į popierių, nes jis traukia drėgmę.

Kotus reikėtų išardyti, nuplauti (galima ir indų plovikliu) ir išdžiovinti. Pažeistas ir susidėvėjusias vietas, ypač sudūrimus, vertėtų padengti specialia anglies ar grafito turinčia medžiaga.

Patartina peržiūrėti ir pakoreguoti „šratelių” įpjovas ir slankiojamųjų svarelių skylutes. Tam pakaks peilio ir adatos.

Tie, kurie gaudo dugninėmis meškerėmis, spiningu, angliš­kosiomis, boloniškosiomis ar kitomis tolimojo užmetimo meš­kerėmis, turi išvalyti ir sutepti rites. Neturintiems šiam darbui tinkamų įrankių ir patirties savarankiškai to daryti nepatarčiau.

Galima pakeisti timpų gumas, apžiūrėti dėklus, kitus įran­kius ir net žvejo aprangą. Įdėtas darbas ir pastangos tikrai atsi­pirks pavasarį.

Steponas Pučinskas

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*