Spartan Blades Akribis Folding Titanium S35VN knife LRG LRG - Peilis

Peilis

Turizmui

Peilis – neikainojamas elementas ekstremalioje situacijoje. Rimtas keliautojas visada su savimi nešioja bent vieną peilį. Vis dėlto peiliai yra pavojingi ir gali būti naudojami kaip ginklai. Juos reikia atiduoti keliaujant oru (antoteroristinė priemonė) ir niekada nesipuikuoti stresinėje situacijoje. Daugiafunkcinis sulankstomas peilis – naudingas įrankis, tačiau jei turite tik vieną peilį, jums reikalingas patvarus, universalaus peilis, kuris efektyviai ir patogiai atliks visas numatomas užduotis nuo medžių pjovimo iki gyvūnų odos lupimo ir daržovių valymo. Kai kurie peiliai turi įmontuotą į rankeną kompasą, kiti turi tuščiavidurę rankeną, kurioje gali būti pagalbos rinkinys. Bet visos šios savybės netenka prasmės, jei tokia tuščiavidurė rankena nuluš, o kompasas greit gali pradėti rodyti neteisingą kryptį, jei tokiu peiliu pjaustyti kietą medieną. Jei pamesite tokį peilį prarasite ir pagalbos rinkinį – kur kas geriau laikyti rinkinį atskirai kuprinėje, ant diržo arba dėkle.

ATMINKITE: Jūs pasiruošę išgyvenimui tik tada, kai turite veikiantį peilį. Jūsų peilis – labai svarbi priemonė išgyventi, privalo visada būti aštrus ir pasirengęs dirbti. Nenaudokite jį tam tikslui, kuriam jis neskirtas. Nemetykite jo į medžius ar žemę. Laikykite peilį švarų, o jei nesiruošiate jo kurį laiką naudoti, reikia jį sutepti ir laikyti dėkle.
Keliaujant, įpraskite nuolat tikrinti savo peilį. Tai turėtų būti automatinis refleksas, ypač po sudėtingos zonos praėjimo. Patikrinimas visų kišenių ir turto turėtų tapti antru įpratimu.

SULANKSTOMI PEILIAI

Sulankstomas peilis taip pat gali būti tinkamas įrankis su išlyga, kad jis patikimai fiksuojamas atydarytoje padėtyje. Visada nešiokite peilį kartu su savimi. Medine rankena paprastai labiau patogi: jį neslysta prakaituotame delne, o jei rankena pagaminta iš vientiso medžio gabalo, ji mažiau nei kitos trina nuospaudas.

cb557ea39db51cdb3f6828a8f2cfbb40 - Peilis

Rankena (a) – ideali: vientisas suapvalintas medžio gabalas, ašmenų strypas eina per jį išilgai ir pritvirtinamas rankenos gale. Jei rankena suluš, galima perišti ją audeklu, virve, špagatu. Rankeba (b) – tik sukniedyta prie ašmenų strypo ir trins nuospaudas. Rankena (c) – gali nulužti kniedžių vietose esant dideliai apkrovai, o trumpesnį strypą bus sunku panaudoti konstruojant laikiną rankeną. Dėklas (d) turi turėti patikimą spaudę ir diržo kilpą.

PARANG (tradicinis Pietryčių Azijos kirtiklis)

Parang – didelis Malajų peilis su gaubta geležte panašus į mačetę. Jis pernelyg didelis nešiotis kasdieniame gyvenime, bet idealiai tinka lauko sąlygomis.

Geriausias iš visų yra parang-kirtiklis, kurio bendras ilgis su ašmenimis 30 cm ir svoris neviršija 750 gramų: jo ašmenys, kurie plačiausioje vietoje yra 5 cm pločio, įtvirtinti medinėje rankenoje. Ašmenų lenkimas užtikrina didžiausią kirtimo galią ir apsaugo pirštus nuo sužeidimo. Parangu galima nukirsti net didelius medžius, kas ypač naudinga namų, pastogės ar plausto statyboje.

788c74de9ae7f3ad124656ac911d501f - Peilis

Parango ašmenys turi trys skirtingo pjovimo briaunas: (b) – yra skirta sunkiems darbams; medžių kirtimui, (a) – plonesnė ir skirta odos nulupimui, o (c) – dar plonesnė ir skirta daugiau tikslesniam darbui. Briaunos (a) ir (c) galąstomos aštriai; briauna (b) taip pat aštri, bet ne taip, kad atbuktų arba nulužtų.

59c6eeb325371a73ea7e34745a4aa6eb - PeilisDĖKLAS

Dėklas turi turėti patikimą spaudę ir kilpą diržui parango tvirtinimui. Kai kurie dėklai turi priekinę kišenę galandimo akmeniui.

ATMINKITE: yra pavojus, kad ašmenys prapjaus dėklo kraštą. Traukdami parangą iš dėklo, NIEKADA nelaikykite dėklo ranka toje vietoje,kurioje yra pjovimo briauna (a). Tai labai pavojinga. Turite įprasti laikytis už priešiongos pjaunamai briaunai pusės.

GALĄSTUVAS

Bet koks smiltainis gali pagaląsti įrankius – labiausiai tinka pilkasis smiltainis. Kvarcas, nors sutinkamas rečiau, taip pat yra geras, galima naudoti ir granitą. Patrinkite du akmenys vienas į kitą, kad juos išlyginti. Labai gerai turėti dvipusį galandimo akmenį, kurio viena pusė yra didelių grūdų grubiam šlifavimui, o antra, smulkiagrūdė pjovimo briaunos aštrinimui. Dvipusį akmenį nešiokite dėklo kišenėje. Pirma pagaląsti jo grubioje pusėje, tada aštrinti lygioje. Geras galandimas, kai ašmenys ilgai neatšiptų. Tam kad užgaląsti peilį laikykite peilio renkeną dešinėje rankoje. Darykite sukamuosius judesius pagal laikrodžio rodiklę, tolygiai spausdami peilio ašmenis kairės rankos pirštais judant nuo savęs. Palaikykite pastovų ašmenų kampą. Akmenį nuolat drėkinkite. Akmens trupiniai ant geležtės bus jums kaip pastovaus pasvirimo kampo rodiklis. Nespauskite ašmenų judant į save. Tai sudaro atplaišas. Baigiamojoje apdailoje mažinkite pirštų spaudimą. Galandant kitą pusę darykite sukamuosius judesius prieš laikrodžio rodyklę.

ce24d2c26a2bb74b810f08d20c26336e - Peilis

Skerspjūvis pjovimo briaunos: (a) labai smailiu kampu, ašmenys gali nulūžinėti, (b) teisingai, (c) labai bukas kampas, greit atšips ir nusidėvės.

de33bfff845cd31326bdb63d39b98eef - Peilis

Tags:

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*