Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

travel 2611611 1280 - Pasirengimas ir reikmenys kelionei

Pasirengimas ir reikmenys kelionei

Patarimai

Žmones, keliaujančius automobiliu per apgyvendintą šalį, gali užklupti pūgos, valandų valandas sulaikyti sniego pusnys, kol iki jų prisikas gelbėtojai; be jokios abejonės, keliautojai gailėsis nepasiėmė daugiau karštų gėrimų, šiltų drabužių, maisto ir vandens.

Tie, kas leidžiasi į ilgas ekspedicijas po tolimus kalnus, dykumas ar vandenynus, turi žinoti, kokios tai kelionės, ir pasiimti visa, ko reikia išgyventi. Jie gali turėti labai puikią sveikatą, pasitikėti savo bagažo kokybe, tačiau ir juos gali
užklupti įvairios gamtos jėgos ar jie patys pasijus persitempę.

Kad ir kaip gerai būtumėte pasirengę, visada privalote žinoti, jog nelaimingas atsitikimas ar atsitiktinumas gali jus įstumti į pavojingą padėtį. Kuo daugiau žinote apie galimus pavojus, tuo geriau esate pasirengę juos įveikti. Bene svarbiausia išgyvenimo taisyklė — nepasikliauti transporto ar organizacijų, nuo kurių priklausote, metodais. Išmokite pasirengti patys taip, kad visu žingsniu aplenktumėte blogiausią galimybę.

Planavimas

Posakis, kad laikas, praleistas planavimui, neiššvaistomas veltui, tinka ir įstaigos darbui, ir išgyvenimui. Paprasčiausias galvojimas iš anksto apie kelionę ir galimybių pasirinkimas, jei kas susiklostytų ne taip, kaip numatyta, jau nėra veltui praleistas laikas. Pamatysite, kad ištikus rimtesnei bėdai, būsite pasirengę. Jūs galėsite užbėgti už akių nepatogumams ar net patausoti brangias akimirkas, lemiančias jūsų ir kitų gyvenimą. Smulkus planavimas bus būtinas, jei leidžiatės į ekspediciją, pareikalausiančią didelio ištvermingumo ir grumtynių su stichija. Labai teisingas būtų jūsų žingsnis, jeigu į savo transporto priemonę sudėtumėte reikalingus įrankius, vaistų paketą, vandens bei maisto atsargas.

Reikmenys

Kelionių reikmenys dabar labai madingi, taigi didžiausias pavojus jums gresia ne todėl, kad nežinosite, kuo apsivilkti ar ką pasiimti, bet kad nesugebėsite susigaudyti pasiūloje. Viskas dažnai baigiasi tuo, kad pasirenkate ne tuos reikmenis. Patartume pasiklausti specializuotų parduotuvių išmanančių darbuotojų patarimo. Dauguma jų patys yra kelionių entuziastai. Jie padės jums prasibrauti per siūlomų daiktų džiungles ir aiškiai patars, ko reikia būtent jūsų aplinkybėmis. Pavyzdžiui, parduotuvių lentynos nukrautos puikiais batais, nuo kurių ima suktis galva, bet jūsų energiją ir laiką patausos ekspertas, kai pasakysite jam, kad jums reikia batų kopti į kalnus.

Viena pastaba: dabar madų besivaikanti pramonė pasisavino “kelionių išvaizdą”, todėl būtinai įsitikinkite, ar jūsų perkami drabužiai ir apavas yra tikrai patikimos firmos, o ne madinga imitacija. Tikri drabužiai praleidžia prakaitą, audinys jo nesugeria, todėl nesušlapsite, nesušalsite ir nesijausite nepatogiai.

Galvos apdangalai. Iki 50 procentų kūno šilumos netenkama per galvą, todėl galvos apdangalai yra svarbi jūsų aprangos dalis. Pasistenkite turėti bent vieną stiprią skrybėlę. Jei ruošiatės keliauti į šaltą aplinką, jums reikėtų kažko panašaus į ausinę kepurę (balaklavą) ar bent kepurės, užsmaukiamos ant ausų ir sprando. Jei ten, kur vykstate, lis, jums reikės apdangalo, nepraleidžiančio vandens, — kaip priedo prie striukės gobtuvo. Dykumoje protingiausia būtų pasekti arabų pavyzdžiu ir pasiimti kefiją ar arabišką galvos apraišalą, vadinamą šemachu. Jei negalite įsigyti tikro, paimkite gabalą audeklo (maždaug 100 cm), kuris dengtų galvą, sprandą, pečius ir kuriuo, esant reikalui, galėtumėte prisidengti veidą.

Striukės. Geros kokybės ir orą praleidžianti striukė yra vertingas pirkinys. Jeigu ji iš tokios medžiagos kaip GoreTex, jūs nesušlapsite ir nesušalsite per lietų, nes ji sumažins prakaitavimą. Ji taip pat padės mažiau vartoti vandens, kas labai svarbu bet kuriame klimate. Prie striukės turėkite gilų smailą gobtuvą, dideles prisegamas kišenes, kuriose galėsite laikyti rankas, kad jos nešaltų.

Megztiniai. Šiltas, sausas vilnonis megztinis pravers, pavyzdžiui, kai sustosite pailsėti. Jį laikykite kuprinėje taip, kad lengvai ištrauktumėte. Nevilkėkite per daug drabužių, kai būnate įsitempę fiziškai, nes galite neturėti apsirengti nieko sauso ir šilto, kai to būtinai reikės.

Marškiniai ir sportiniai marškinėliai. Jų yra iš įvairių medžiagų. Daug tokių, su kuriais vėsu karštame ore ir šilta šaltame ore. Tačiau jeigu nesate šios srities ekspertai ir sutrinkate tarp gausybės siūlomų gaminių, būtinai pasiklauskite tikro eksperto.

Kelnės. Turėkite kelnes, su kuriomis būtų lengva ir patogu vaikščioti, (geriausia medvilnines. Jos yra lengvos ir gana greitai išdžiūsta. Jei esate apsirengę šiltą megztinį, tai lengvos kelnės tinka net šaltu oru, aišku, ne kur nors šiaurėje. Praverstų tvirtesnės medžiagos antsiuvai.

Be abejonės, jums prireiks kišenių susidėti žemėlapiams ir kitiems daiktams. Ekstremaliose klimatinėse sąlygose jums prireiks specialių kelnių, tinkamiausių būtent tose sąlygose.

Vandens nepraleidžiantys batai. Aišku, gėriausi yra drabužiai, po kuriais oda kvėpuoja, bet visada pasirūpinkite ir vandens nepraleidžiančiais drabužiais, kuriuos, esant reikalui, galėtumėte užsimesti ant kitų. Žiū rėkite, kad jie nebūtų per ankšti: gal panorėsite vandens nepraleidžiančias kelnes užleisti ant batų, o ne sukišti į juos.

Kojinės. Geras ir vaikščiojimui tinkamas kojines nesunku įsigyti. Priklausomai nuo klimato ir jūsų aktyvumo jų gali prireikti ne vienos poros. Būtinai įsidėkite pakankamai atsarginių, kad prireikus turėtumėte sausų. Jų yra įvairių rūšių, pavyzdžiui, skirtų kopimui arba tik ėjimui. Yra kojinių, impregnuotų antibakterinėmis medžiagomis.

Getrai. Jie būtini ten, kur sniegas, kad apsaugotų batų odą nuo pažeidimų.

Batai. Parduotuvėse pakanka batų, skirtų įvairiam klimatui ir įvairiam naudojimui. Nepirkite gražiausiai atrodančių, nes jie gali visiškai netikti aktyviam ėjimui. Pavyzdžiui, kalnams skirti batai nėra tokie paslankūs kaip batai, skirti vaikščioti žemuma. Būtinai pasiklauskite patarimo ar perskaitykite atsiliepimus specialiuose žurnaluose.

Batai turi idealiai tikti jūsų kojoms dar “nepranešioti”. Atsižvelkite į tai, kiek porų kojinių mūvėsite. Visada matuokitės batus po pietų, kai jūsų kojos išsiplėtusios. Pagalvokite apie batus su įklotais. Jei batai odiniai, įsidėkite batų tepalo: ištepti jie nepraleidžia vandens.

Idealūs batai visada būna iš vandens nepraleidžiančios odos ir su pamušalu iš tokių medžiagų, kaip “Gore-Tex”, “Cordura” ir “Cambrelle”, kurios praleidžia orą, yra šiltos, sausos ir patogios.

Kuprinė. Kokią kuprinę pasirinksite, priklauso nuo to, ką nešitės ir į kokią kelionę leisitės. Kuprinės privalumas toks: ant nugaros nešamo krovinio svoris pasiskirsto taip, kad neapkrauna ir nevargina pečių, jei kuprinė yra pakankamai aukštai ir prigludusi prie kūno. Kitokiu atveju ji tempia pečius, todėl jums skaudės ir juos, ir sprandą.

Supakuokite daiktus taip, kad prireikus apsivilkti šiltą megztinį ar apsimauti sausas kelnes, nereikėtų raustis po visą kuprinę. Daugumos kuprinių vidus yra ryškios spalvos, kad daiktai “nepradingtų” juodoje duobėje!

Kariškiai dažnai suvynioja daiktus į neperšlampamą medžiagą, kad užtikrintų jų (taip pat ir batų!) sausumą. Tokiu būdu kareivis, keldamasis per upę, kuprinę gali naudoti kaip plaustą, ir jo daiktai nesušlaps.

Galite panorėti įsidėti į kuprinę, tarkime, kirvuką ledui kirsti. Tam tikslui kuprinėse būna įsiūtos juostelės ar pritvirtinti laikikliai.

Šaunamieji ginklai. Jei jūs atliekate karinę tarnybą, esate ginkluoti šautuvu ar pistoletu, su kuriais turėsite daugiau galimybių medžioklėje ir t.t. Jei esate civilis, jums medžioklė ir ginklo laikymas gali būti apriboti priklausomai nuo to, į kurią šalį vykstate. Niekada nebandykite įvažiuoti į šalį nedeklaravę ginklo. Galite nešiotis ką nors palyginti lengvą, sakykime, katapultą (svaidyklę), laikomą kartu su būtinų daiktų paketu.

Peiliai. Geras peilis labai palengvins gyvenimą. Su juo galite atlikti daugybę darbų. Galite pasiimti peilį medinėm kriaunom, taip pat ir lenktinį peilį. Peiliu gali tekti atskelti medžio gabalą, nulupti gyvūnui odą, imtis kitų darbų.
Atšipusiu peiliu kur kas sunkiau darbuotis. Be reikalo eikvosite brangią energiją. Paimkite apskritą akmenį šiurkštoku paviršiumi ir pagaląskite peilį. Akmenį pašlapinkite.

Išgyvenimo paketas. Tai portatyvus paketas, kurio turinį sudaro išgyvenimui būtiniausi daiktai, padėsiantys jums ypač sunkiais atvejais. Šiuos daiktus galima saugoti maišiuke arba skardinėje dėžutėje. Pastarosios privalumas tas, kad lengviau paimti norimą daiktą, o dangtelio kita pusė gali pasitarnauti kaip veidrodis ar reflektorius.

A. Stilwell

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Įrašai kategorijoje

Eiti į Viršų