0.760980001467275070 - Nuostata gamtoje: ką atsinešei – išsinešk

Nuostata gamtoje: ką atsinešei – išsinešk

Patarimai

Saugomų teritorijų specialistai pastebi, kad pastaruoju metu gamtoje mažėja atliekų. Ežerų pakrantėse ir poilsiavietėse ypač sumažėjo taros, kuri dabar uoliai renkama ir priduodama į taromatus. Tačiau didelė problema išlieka padangos ir statybinės atliekos, kurios suverčiamos miške ar pievose.

Nacionalinių ir regioninių parkų direkcijos pastaruoju metu originaliais būdais primena keliautojams ir poilsiautojams apie būtinybę susirinkti atliekas.

Netoli Vilniaus esantis Neries regioninis parkas prie informacinių stendų pakabino plakatus su tekstais „Šiukšlintojai, ar norėtumėt ilsėtis prie atliekų kalno? Valgyti šiukšliname miške augusius grybus? Būkite nepakantūs šiukšlintojams! Užsirašykite jų automobilių numerius, nufotografuokite, praneškite tel. 112“.

Kauno marių regioninio parko direkcija Jiesios kraštovaizdžio draustinyje, kur buvo įrengta nauja informacinė sistema, bet nekultūringų miestiečių suniokota, žargono kalba sako: „Šiukšliadėžių jo smegenų randai neatpažįsta, o variantas – išsinešk, ką atsinešei – sukelia spazmines konvulsijas. Nebūk marozas – neteršk aplinkos“, – skelbiama plakato humoristiniame tekste. Plakatus kūrė Kauno marių regioninio parko kultūrologė Ramunė Mikitiejeva, stengdamasi atkreipti nekultūringų poilsiautojų dėmesį į aplinkos teršimo, vandalizmo ir triukšmavimo gamtoje problemas.

Varnių regioniniame parke festivalio „Bliuzo naktys“ metu bus vykdoma Aplinkos ministerijos akcija „Naudok mane ne vieną kartą“, kurios metu raginama atnešti nereikalingų daiktų, o mainais už tai gauti daugkartinio naudojimo ekologišką maišelį.

Aplinkos ministerijos sistemos įstaigų darbuotojai visais metų laikais organizuoja švarinimo talkas, vykdo gamtosauginę šviečiamąją veiklą. Tačiau to neužtenka. Labai svarbu, kad būdami gamtoje lankytojai, keliautojai, poilsiautojai suvoktų, kad atliekų negalima palikti: ką atsinešei,  malonėk išsinešti su savimi atgalios.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*