Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

a4JPHBmUJPHB mGL2V 4009 - Koziris žūklės pokeryje

Koziris žūklės pokeryje

Patarimai žvejui

Spiningo masalų gamintojai netruko pajusti naują tenden­ciją velkiavimo praktikoje ir ėmė konstruoti guminukus, spe­cialiai pritaikytus šiam žūklės metodui. Daugumas tokių masa­lų turi žuvies galvą imituojantį galvakablį, prie kurio priderintas elastingas žuvelės kūnas. Specializuotus guminukus spiningi­ninkai, dar visai neseniai konstravę masalus patys, labai gerai įvertino. Tai – „Mannhaden” („Mann’s firma) ir „Soft Jig” („Paladin” firma) žuvelės, kurių ilgis 20-30 cm jau tapo gyva klasi­ka, o „Sosy” ir „Castaic” kompanijos sukūrė velkiauti skirtus masalus, kurių analogų iki šiol nebuvo. Tai – voblerio ir guminuko hibridai.

Guminuką velkei nesunku pritaikyti pačiam – reikia turėti specialią sistemėlę. Ją sudaro svarelis, prie kurio pritvirtinti pavadėliai su trišakiais. Guminukas užvedamas ant įlietos į svarelį smeigės, o trišakiai įsmeigiami į masalo korpusą iš dvie­jų pusių.

Turbūt vienintelis minkštųjų spiningo masalų trūkumas – pažeidžiamumas. Stambių lydekų dantys gana greitai (po 3-4 kibimų) apdrasko ir išakėja minkštų guminukų korpusus, o kar­tais nesėkmingos atakos metu nutraukia žuvelių uodegas.

Neskubėkite jų išmesti. Masalas su nutraukta uodega dar gali būti ilgai naudojamas, jei priklijuosite jam vietoj uodegos du kirmėlės tipo guminukus. Tokie kombinuoti masalai dažnai bū­na dar efektyvesni už firminius.

Nors ir nusistovėjo praktika veikiauti žuvelės formos guminukais, tačiau nereikia ignoruoti klasikinių kirmėlės tipo guminukų. Jie irgi puikiai tinka žūklei velkiaujant. Juoba kad da­bar gaminamos įspūdingo dydžio „kirmėlės” (15-20 cm), kurių vaizdas savame kelia mintį pabuksyruoti tokį masalą padorio­je gelmėje. Patirtis rodo, kad kirmėlės tipo guminukai ypač tin­ka veikiauti didžiosiose upėse.

Viktoras Armalis

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Įrašai kategorijoje

Sliekas tarp lapų 480x384 - Apie slieką

Apie slieką

K. Sčesnulevičius, “Medžiotojas” 1939 m. Kiekvienam meškeriotojui gerai pažįstamas šis nekaltas gyvūnėlis,
vejo siluetas 480x384 - Upokšnis. Žvejo šešėlis

Upokšnis. Žvejo šešėlis

Pačios tinkamiausios dienos žūklei – apsiniaukusios. Sau­lės spinduliai prasimuša net ir pro
40872436394 8b79076064 c 480x384 - Upokšnis. Metimas į taikinį

Upokšnis. Metimas į taikinį

Daugelis patyrusių spiningininkų yra treniravęsi mėtydami svarelius į taikinį. Anglijoje gimė tradicija
Eiti į Viršų