gotowall - Kaip prižiūrėti medines šautuvo dalis

Kaip prižiūrėti medines šautuvo dalis

Medžioklei

Serijiniu būdu gaminamų medžioklinių šautuvų medinės dalys (buožės, loveliai) daromos iš buko ar beržo medienos. Grai­kinio riešutmedžio medienos trūksta, to­dėl iš jos daromos tik vienetinių ir suve­nyrinių medžioklinių šautuvų buožės, love­liai. Šioms dalims taip pat tinka obels, kriaušės, klevo mediena.

Žinoma, kad keičiantis meteorologinėms sąlygoms, mediena gali arba išbrinkti, arba perdžiūti. Dėl to pakinta medinių detalių dydis, ir tai turi įtakos šautuvo savybėms. Visiškai išvengti šių reiškinių kol kas ne­įmanoma, bet tinkamai su šautuvu elgian­tis, kruopščiai jį prižiūrint, jų įtaką gali­ma sumažinti. Mediena, iš kurios gamina­mos buožės ir loveliai, uždaruose sandėliuose – saugyklose išdžiovinama iki 6—10 pro­centų drėgnumo. Jei šautuvo medinės dalys daromos iš drėgnesnės medienos, jos vėliau gali perdžiūti — tai pablogina ga­minio eksploatacines savybes.

Per medžioklę, ypač lietingu oru, drėg­mė patenka į medinių ir metalinių detalių jungimosi vietas arba įsisunkia į medieną per įbrėžimus bei ten, kur lakas nusitry­nęs. Mediena išbrinksta, o kambaryje jai džiūstant, atsiranda nepageidautinų tarpų tarp vamzdžių ir apsodo. Kad medienos paviršius sugertų mažiau drėgmės, detalės gamykloje lakuojamos įvairiais lakais, o tos vietos, kurios liečiasi su metalinėmis dalimis, ištepamos pokostu.

Reikėtų nuolat stebėti, kaip atrodo buo­žės, lovelio paviršius. Ne tik todėl, kad maloniau imti į rankas nesubraižytą, nenu­brozdintą šautuvą, bet ir dėl to, kad į me­dį negalėtų prisigerti drėgmės. Valant iš graikinio riešutmedžio pagamintas šautu­vo dalis, reikėtų su vatos ar marlės tampo­nu jas ištepti sėmenų aliejumi, o po to kambario temperatūroje parą padžiovinti. Tepant aliejumi buožę, jos pado nereikia nuimti.

Kur kas sudėtingiau laisyti iš buko ar beržo pagamintų detalių pažeistas lakuo­tas vietas. Jos lakuojamos specialiais la­kais: nitroceliulioziniu arba kitais. Iš pra­džių nuo taisomų detalių nuvalomas senas lakas. Pavyzdžiui, nitroceliuliozinį laką ga­lima nuvalyti su acetonu, kitus lakus su 5 — 6 grūdėtumo švitriniu popieriumi. Tokiu būdu paruoštos detalės du tris karius tep­tuku aptepamos laku. Po kiekvieno tepimo detalės dvi paras džiovinamos, o atsiradę nelygumai atsargiai nutrinami 4 — 5 grūdėtumo švitriniu popieriumi.

Kartkarčiais būtina aliejumi patepti tas iš buko ar beržo pagamintas buožės ir lo­velio vietas, kurios įsiterpta į metalines detales.

 

 

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*