pic 5 - Kaip parinkti galvakablį?

Kaip parinkti galvakablį?

Žvejybai

Turbūt ne kartą kiekvienam spiningautojui teko atsidurti situacijoje, kai kolegai kimba, o tau – ne. Tokiais atvejais prasto kibimo priežastis – netinkamai parinktas galvakablis. Dažniau­siai, derinant guminuką ir galvakablį, parenkamas tokio svorio galvakablis, kuris leistų masalą vilkti taip, kad jis nekliūtų už dugno, bet kartu neleistų masalui nuo jo pernelyg nutolti. Tad, parenkant galvakablį, visada būtina atsižvelgti į žūklavietės gylį arba tėkmės greitį (žr. lentelę).

Guminukas turi ne tik nugrimzti į reikiamą gylį, bet ir tin­kamai žaisti gelmėje, o masalo žaismą lemia galvakablio forma. Nuo jos priklauso, kur yra masalo svorio centras. Tai patikrinti galima labai paprastai: paimkite klasikinį šrato formos galva­kablį ir pakabinkite jį ant pririšto prie valo segtuko ir pamatysi­te, kad kabliukas pasvyra žemyn 120-160 laipsnių kampu. Tą patį eksperimentą galima atlikti su visais galvakablių tipais.: „banano” tipo galvakablio kabliukas atsiduria beveik vienoje linijoje su valu (160-180 laipsnių kampas), o „Klumpės” kab­liukas atsikišęs horizontaliai (90 laipsnių kampu). Kuo svarbūs tie kampai? Jie rodo, kaip paniręs į vandenį plauktų masalas. Atsižvelgiant į tai, galvakablio tipą geriausiai parinkti pagal ma­salo užmetimo nuotolį. Universaliausi galvakabliai – „Šratas” ir „Žuvies galva”. Jie naudojami, kai masalą reikia užmeti į vi­dutinius nuotolius. „Šratu” žvejojama ežeruose, tvenkiniuose, o „Žuvies galva” – srovėje. Trumpų nuotolių galvakablis – „Klumpė”, „Woble Jig”, „Skraidanti lėkštė”, „Kulka”. Na, o „Ba­nanas” ir visi „Stand-up-Jig” tipo galvakabliai skirti svaidyti ma­salą toli, kai žvejojama nedideliame ir vidutiniame gylyje (1- 2 m). Kaip veikia masalas naudojant kiekvienos minėtos grupės galvakablius? „Šratas” puikiai gramzdina masalą prie dugno, juo idealu naudotis, kai guminuką reikia traukti gelmėje hori­zontaliai, nes šis galvakablio tipas nebando staigiai atsiplėšti nuo dugno. Šie galvakabliai puikiai tinka velkiauti. „Žuvies gal­va” – bene pats aptakiausias galvakablis, todėl ji puikiai tinka „Šrato” funkcijoms atlikti srovėje. „Klumpė” net dideliame gy­lyje išlaiko horizontalią masalo eigą palei dugną, šie galvakab­liai rekomenduojami tada, kai masalas kilnojamas virš dugno (4-12 m gylis). „Bananas” – puikus šoklys, nuo spiningo viršū­nėlės kilstelėjimo jis tuojau šauna aukštyn, traukdamas masa­lą. Šiais galvakabliais žvejojama masalą šokdinant šuoliukais (2-4 m gylis).

Galvakablio svorio ir žūklavietės gylio (srovės greičio) santykis


Galvakablio svoris (g) Gylis (m) arba srovės stiprumas
1 – 3 0,5 – 1,6 / lėta
4 – 5 1,6 – 2,6 / lėta
6 – 8 2,6 – 3,5 / vidutinė
9 – 11 3,5 – 5,0 / vidutinė
12 – 14 5,0 – 6,0 / vidutinė
16 – 21 6,0 – 7,5 / vidutinė
22 – 28 7,5 – 9,0 / stipri
29 – 32 9,0 – 10,0 / stipri
per 35 Specifinės sąlygos

Daugelis galvakablių toje vietoje, kur išsišauna kabliuko kotelis turi gana aiškią užkartėlę, kuri skirta tam, kad gumi-nukas nenusmuktų nuo kabliuko. Deja, ji perrėžia minkštą masalo kūnelį. Užkartėles geriau atbukinti arba visai nupjau­ti. Masalas daug ilgiau išlieka sveikas, kai vietoj užkartėles už­liejamas apvalus pastorinimas. Žinoma, ilgainiui guminukas irgi gali pradėti smukti, bet šito galima išvengti, jei, veriant masalą ant galvakablio, ant pastorėjimo kaptelimas lašelis grei­tai džiūstančių klijų.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Solve : *
8 × 28 =