Laužas - Kaip įkurti ugnį neturint degtukų

Kaip įkurti ugnį neturint degtukų

Stovyklavimas

Žmonija turi sukūrusi daug naujų technologijų, tačiau apsieiti be įprastos gyvos ugnies negali! Gyvenimas pilnas siurprizų ir netikėtumų, tad manome jog bus pravartu žinoti kaip išgauti ir prijaukinti ugnį.

Medžiagos reikalingos laužo sukūrimui

Žmogui patekusiam į sudėtingą situaciją ypač reikalinga ugnis. Ir ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Sužinoję paprastus metodus ir turėdami kantrybės bei šiek tiek praktikos jūs galite išmokti įkurti ugnį panaudojant turimas medžiagas.

Laužui įkurti pirmiausia reikia pasiruošti medžiagas. Norint tai padaryti, reikės pinties, skiedrų ir kuro. Pintinė medžiagoa pasižymi nedidele užsiliepsnojimo temperatūra, tai gali būti:

 • vata
 • skudurai
 • drožlės ir pjuvenos
 • vilna
 • popierius
 • guma
  sausa medžių žievė, suplėšyta į plaušus
 • žolė
 • lapai
 • samanos
 • paukščių pūkai

Nedidelė atspari vandeniui dėžutė visada turėtų būti su jumis. Joje tai pat gali būti titnagas su skiltuku.

Kita medžiaga – skiedros. Ji reikalinga išgauti ugnį pridedant prie rusenančios pinties. Čia naudojamos plonos šakelės, spygliuočių sausi spygliai. Galiausiai kuras. Tai gali būti: medis, šakos, sausi lapai, durpės ar sausas gyvūnų mėšlas.

Ugnies išgavimo būdai turimomis medžiagomis. Pirma sąlyga bandant įkurti ugnį tai užuovėjos suradimas. Jei tai neįmanoma, turite atsukti vėjui nugarą.

1) Senovinis būdas įkurti ugnį naudojant savadarbį 30 – 35cm ilgio ir 3 cm skersmens pagaliuką. Vienas jo galas pagalandamas, o kitas užapvalinamas. Tada randama nedidelė medžio lentelė su grioveliu viduryje. Griovelis turi būti pritaikytas taip, kad suapvalintas pagaliuko galas laisvai į jį tilptu. Lentelė turi patogiai tilpti rankoje.

Iš spyruokliuojančios šakos padaromas lankas. Šakos ilgis turi būti maždaug 1 metro. Vietoje stygos galima panaudoti stiprią virvę, odinį diržą. Nailono virvė nerekomenduojama, nes yra slidi.

Pagrindo lenta turi būti iš minkštos medienos. Jos matmenys maždaug 30 cm ilgio ir 15 cm pločio. Viename iš ilgų kraštų lentoje padaroma piltuvo formos kiauryme taip, kad pagaląstas pagaliuko galas sutaptų su ja. Šalia kiaurymės dedama pintis. Lentą fiksuojama prispaudus ją koja.

Tada pagaliukas vieną kartą apsukamas lanko virve ir aštriuoju galu įstatomas į lentą. Antrasis pagaliuko galas įstatomas į lentelę, pritaikyta laikyti rankoje. Judinant lanką trinties pasekoje pasirodo dūmai ten kur yra aštrusis pagaliuko galas.

Išgauti ugnį su titnagu reikia laikytį jį virš pinties, kad lekiančios kibirkštys nukristų ant jos, o pradedant smilkti reikia įpūsti ugnį.

2) Ugnį galima išgauti akumuliatoriaus pagalba. Prie jo gnybtų pritvirtinami du izuoliuotus laidus. Tada „trumpinant“ laidus išgaunamos kibirkštys.

3) Įžiebti ugnį galima su lupa (padidinimo stiklas) saulėtu oru. Linzės spinduliai sukoncentruojami ant pinties ir laukiama kol pradės smilkti.

https://www.youtube.com/watch?v=5PosTiR1lQM

4) Turint žibintuvėlį. Išsukamas reflektoriaus. Pintis arba cigaretė įdedama į lemputės skylę. Nukreipiant reflektorių į saulę, randamas spindulių susiliejimo taškas. Prie šio taško pristumiama pintis ir laukiama kol pradeda smilkti.

Šių metodų žinojimas gali ne kartą jums padėti išbristi iš bėdos ir net išgelbėti gyvybę.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Solve : *
8 + 11 =