Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

11056610523 a50aa98195 b - Kailinių žvėrių odos lupimas ir džiovinimas

Kailinių žvėrių odos lupimas ir džiovinimas

Medžioklės trofėjai

Sezono metu sumedžiotus žvėris nevisi tinkamai nulupa ir džiovina. Dažnas medžiotojas vargsta kol nulupa žvėrelį per nasrus, arba išdžiovina, pripildamas pelenų ar avižų. Taip džiovinant, labai dažnai pasitaiko, kad oda sušunta ir plaukai pradeda slinkti.

Sumedžiotąjį žvėrį lupant, reikia pasiguldyti ant stalo, ar kur kitur panašioje aukštumoje, aukštelninką. Aštriu smailu peiliu per­pjauti padą ir perrėžti pirmųjų kojų odą iki alkūnės, o paskutiniųjų kojų odą — iki išeinamosios angos; abejos kojos rėžti vidaus pusėj. Nulupti pirštus, paliekant prie odos po paskutinįjį narelį ir nagelį. Nulupus kojas, reik lupti uodegos kamieną. Tam tikslui paimti vytelę 1 cm storumo ir perlenkti smailiu kampu. Nuluptąją uodegos dalį apkabinti vytele. Su kairiąja ranka laikyti suspaudus vytelės galus, o su dešiniąja traukti uodegos skeletą; tokiu būdu labai leng­vai uodegos oda nusimauna. Peiliu perrėžti uodegos odą iki pačiam galui apatinėj pusėj. Liemenį ir sprandą lupti pirštais, nes lupant peiliu galima pažeisti odą. Galvą lupant, reik vartoti ir peilį, apipiaustymui apie akis, ausis ir lūpas. Ausų kremzles ir vidutiniąją odą palikti, nulupus tik ausies išorinę pusę.

Nulupus kailį, reik kruvinąsias odos vietas išplauti vandeniu ir sausai ištrinti skuduru. Odą laikyti šaltoj vietoj 1—2 val., kad atvėstų esantieji taukai. Atvėsus taukams, odą užmauti ant lentos; plaukai turi būti viduje. Neaštriu peiliu švariai nuskutinėti mės­galius ir taukus. Tada odą gerai įtempti ant lentos ir prikalti per paskutiniąsias kojas, per uodegą ir ten, kur bus reikalinga. Po pirmųjų kojų pažastim padėti popierių. Po vineliais reik dėti kartono gabalėlių ar popierių, kad oda džiūdama neplyštų vinelių pri­kalimo vietoje. Pakabinti reik prie lubų nuo krosnies per 3 metrus. Palaikius 3 dienas, odą numauti ir išversti. Po to iššukuoti plau­kus ir odą pakabinti šiltoj vietoj, kad baigtų džiūti.

Lenta turi būti sausa, eglinė, pušinė ar kit. ir obliuota. Lentos ilgis 170 cm, plotis 15 cm, storis 1 cm. Vienas lentos galas nusmai­linamas. Smailinimas pradedamas nuo 50 cm. Smailinama ne tiesia, bet lanko linija, kad smailagalis paliktų 2 cm pločio. Tokia lenta tinka lapių odai. Šeškų ir kiaunių odai lentos plotis turi būti 5 cm ir vienas galas tik apvaliai pasmailinamas. Ūdros odai taip pat lentos plotis turi būti tik 15 cm.

K. Butvila

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Solve : *
16 − 9 =


Įrašai kategorijoje

Taurusis elnias Cervus elaphus V 480x384 - Mūsų tauriųjų elnių ragai

Mūsų tauriųjų elnių ragai

Praėjo beveik porą mėnesių, kuomet Lietuvoje prasidėjo tauriųjų elnių medžioklės. Jų medžioklės
X
Eiti į Viršų