Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

8dbf825053bce598937d6e4d08539a49 - Be tėvų likę suopio jaunikliai jau turi naujus namus ir juos mylinčią šeimą

Be tėvų likę suopio jaunikliai jau turi naujus namus ir juos mylinčią šeimą

Naujienos

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus ornitologai prieš kelias savaites Gyvūnų globėjų asociacijos prašymu pasirūpino, kad du našlaičiais likę paprastojo suopio jaunikliai turėtų namus ir naują šeimą.

Šie į audinį įsukti dar neskraidantys paukščiai buvo rasti Birštono savivaldybės Vienkiemio kaime šalia parduotuvės. Spėjama, pasak muziejaus Ornitologijos skyriaus vedėjo Sauliaus Rumbučio, kad kertant mišką iš medžio buvo išmestas plėšriųjų paukščių lizdas, bet jame buvusių jauniklių pasigailėta. Ornitologai šiuos jauniklius perkėlė į vieną iš Kaišiadorių rajone žinomų suopių lizdų. Į lizdą įdėjo ir maisto – negyvų pelių ir paukščių. Atvykę po poros savaičių pamatė lizde stovinčius gyvus ir sveikus įkeltuosius jauniklius.

Tai ne pirma sėkminga panašaus pobūdžio plėšriųjų paukščių gelbėjimo akcija. 2015 metais Plungės rajone kertant mišką buvo nupjauta eglė, kurioje tarp tankių šakų buvo susuktas mažojo erelio rėksnio lizdas. Krentant medžiui, jauniklis nenukentėjo. Perkeltas į tos pačios paukščių rūšies lizdą Šilutės rajone jis sėkmingai užaugo.

Tags:

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Įrašai kategorijoje

Eiti į Viršų