Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

Neteisėtos žvejybos laimikis - Žvejai prieš "kabliautojus"

Žvejai prieš „kabliautojus“

in Naujienos

LR AM Kauno RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pastebi, kad žvejai mėgėjai tampa neabejingi ir praneša apie piliečius, kurie nesilaiko Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių. Pareigūnai dažnai sulaukia pranešimų apie vykdomus pažeidimus, todėl gali operatyviai reaguoti ir sustabdyti draudžiamą veiklą.

Gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnams yra gerai žinomos Kauno RAAD kontroliuojamoje teritorijoje esančios vietos, kuriose mėgsta susirinkti, vadinamieji „kabliautojai“. Viena iš tokių populiarių vietų Kauno rajone – Nevėžio upė aukščiau Raudondvario.

2014 m. lapkričio 9 d. GGAI pareigūnai nuvykę prie „kabliautojų“ pamėgtos vietos pastebėjo pilietį, kurio veiksmai sukėlė įtarimų, jog jis galimai žvejoja draudžiamu užkabinamuoju būdu – kai žuvis sugaunama kabliuku ar kabliu už bet kurios kūno dalies, išskyrus galvą. Kurį laiką stebėję žvejybą, pareigūnai pamatė, kai pilietis sugavo žuvį ne galvos srityje ir ją nunešė paslėpti į šalia esančius krūmus. Pareigūnų įtarimai pasitvirtino ir buvo nutarta nedelsiant jį sulaikyti bei sustabdyti žvejybą draudžiamu užkabinamuoju būdu.

Pareigūnai patikrinę vietą, kurioje slėpė žuvį rado 3 vnt. lydekų sugautų draudžiamu užkabinamuoju būdu. Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimas, padarytas panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamus būdus užtraukia baudą nuo keturių šimtų iki vieno tūkstančio litų su įrankių ir priemonių konfiskavimu. Piliečiui teks sumokėti baudą, atsisveikinti su meškere bei atlyginti žalą padarytą žuvų ištekliams, kuri siekia 1600 Lt. Įspėjame, kad gabenant neteisėtai ar draudžiamu būdu sugautą žuvį, gali būti konfiskuota ir transporto priemonė kuri buvo panaudota šiam veiksmui atlikti.

Primename, kad „Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės“ įpareigoja žvejus prieš pradedant žvejybą ir jos metu visas komunalines atliekas, esančias 5 m spinduliu nuo žvejybos vietos, surinkti į maišus ar kitą tarą, o pasibaigus žvejybai, surinktas komunalines atliekas išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius. Už šio reikalavimo nesilaikymą yra numatyta administracinė bauda iki 200 Lt.

GGAI pareigūnai iš anksto sveikina žvejus mėgėjus su artėjančia lapkričio 23 diena – kuri yra ŽVEJŲ DIENA, linki būti ir išlikti pilietiškiems, pranešti apie skriaudžiamą gamtą bei prisidėti prie jos išsaugojimo ir puoselėjimo. NEI ŽVYNO NEI UODEGOS.

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Naujausi įrašai kategorijoje

Pakilti į Viršų