00 big - Žaleso (Pikeliškių) ežeras

Žaleso (Pikeliškių) ežeras

in Patarimai žvejui

Važiuodami senuoju Vilnius-Giedraičiai plentu, privažiuojate Pikeliškes. Dešinėje kelio pusėje plyti Žaleso ežeras, vietinių gyventojų vadinamas Pikeliškėmis.

Žaleso plotas – 67 ha, vidutinis gylis – 4,57 m, giliausia vieta – 17,4 m, kranto linijos ilgis – 6,5 km. Tai pratakus ežeras. Šiaurvakarinėje dalyje į jį įteka nemažai upelių, o iš šiaurrytinės išteka Žalesa – dešinysis Neries intakas. Nors ežero konfigūracija gan sudėtinga (daug įlankų ir įlankėlių), dugno reljefas paprastas – tolydžiai gilėjantis. Tuo Žalesas primena netoliese esantį Karvio ežerą. Žaleso dugnas dumblingas, atabraduose dumblas vietomis maišosi su smėliu.

Ne kartą į ežerą bandyta įveisti karpių, sazanų bei sidabrinių karosų, tačiau introdukcija akivaizdžių rezultatų nedavė. Ežeras priskiriamas karšiniams lydekiniams ežerams. Nors karšių populiacija gana gausi, jie auga lėtai. Tą patį galima pasakyti ir apie kuojas. Užtat Žalese daug stambių ešerių. Jie ir masina meškeriotojus (ypač poledinės žūklės). Tiesa, pastaraisiais metais į ežerą buvo įleista nemažai lydekų, bet jos net prityrusiam spiningautojui užkimba retokai. Be jau minėtų žuvų, Žalese galima sužvejoti plakių, kuojų, raudžių, lynų ir pūgžlių.

Leidimus žvejoti galima įsigyti iš ežero nuomininkų. Būtina atkreipti dėmesį į informacines lenteles, kuriose
nurodyti vienos dienos žūklės įkainiai.

 

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*