Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

amas - Vandens telkiniai ir šamai

Vandens telkiniai ir šamai

in Žuvys

Ežerai

Nedaug yra ežerų, kuriuose gyvena tiek šamų, jog būtų verta juos pradėti medžioti. Paprastai patikimiausią informaciją apie jų kiekį gali suteikti vietiniai žvejai. Jei šamų yra pakankamai, tada dar galima tikėtis laimikio, tačiau jei ežere jų mažai, tai tikrai neapsimoka mosikuoti spiningu. Geriau pasirinkti kitą, daugiau žadančią, vietą.

Dideliuose karšinio tipo ežeruose šamai laikosi keliolikos metrų gylio duobėse. Naktį pasirodo netoli povandeninių kalnelių šlaitų, dažniausiai ten, kur daug smulkmės. Pagaunami jie paprastai atsitiktiniai, žvejojant lydekas didelėmis besivartančiomis blizgėmis arba vobleriais. Seklesniuose lydekinio ir lyninio tipo ežeruose, besijungiančiuose su upėmis, šamų kartais būna kur kas daugiau. Čia jie taip pat laikosi pačiose giliausiose duobėse. Tokiuose ežeruose šamai kartkartėmis neblogai kimba pavasarį, kai neršia kuojos ar karšiai. Tada jie neretai pasirodo netoli šių žuvų nerštaviečių.

Tvenkiniai

Dideli (stambesnių upių) tvenkiniai yra geresnės šamų žūklės vietos nei ežerai. Paprastai šios žuvys visada laikosi buvusios upės vagoje. Bet surasti jų buveines gana sudėtinga. Jei užtvanka didelė, tai galima praplaukti keliasdešimt kilometrų nieko nepešus, o kai kuriose tvenkinio vietose gali būti net kelių šamų buveinės, nes ten, kur yra daug duobių, o jose – įvairiausių kliuvinių, be abejo, gyvena šamai.

Mažesnėse (mažų upelių) užtvankose šios žuvys sutinkamos retai.

Teoriškai šamus galima žvejoti ir dieną velkiaujant dideliais agresyviais giliai neriančiais vobleriais ar intensyviai virpančiomis besivartančiomis blizgėmis. Tačiau tokia žūklė yra labai varginanti ir retai kada būna sėkminga. Juo labiau kad šamą lengviausia pamatyti ir išgirsti naktį. Tada jis išplaukia į paviršių ir garsiais pliaukštelėjimais šiurpina aplinką.

Didelės upės

Kaip ir kitas plėšrias žuvis, šamų galima užtikti ten kur yra dambų. Tačiau jie pasirodo tik ties tomis dambomis, kur susidariusi gili duobė. Kuo giliau – tuo geriau. Dugnas – ne taip svarbu. Jis gali būti ir kietas, ir molėtas, kartais – net visiškas dumblas. Šamai gyvena įvairiose upės vietose. Ten, kur yra duobių, giliai slypinčių akmenų. Žodžiu, ten, kur gali slėptis pati didžiausi upės žuvis.

Vienose upės vietose šių žuvų yra mažai, ir čia niekas negali pasigirti laimikiais. Kitose vietose net per savaitę pagauti trys dvidešimties kilogramų šamai nėra didelis stebuklas. Bet kuriuo atveju, ruošiantis šamų žūklei, reikia gerai susipažinti su upe. Visų pirma teks iškamantinėti vietinius žvejus apie šamingiausias vietas. Bet tai dar ne viskas. Reikės nemažai pasivaikščioti pakrantėmis, paplaukioti valtimi ir tik tada išsirinksite vietą, kurioje galėsite tikėtis laimikio.

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Naujausi įrašai kategorijoje

fish 2806369 960 720 480x384 - Ešerys upinis

Ešerys upinis

Ešerys upinis — daugeliui kam pažįstama musų šalies gėlųjų vandenų žuvis. Pažįsta
Pakilti į Viršų