Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

SimmsDryCreekZ 700x4661 - Su kuprine ant pečių

Su kuprine ant pečių

in Žvejybos būdai

Yra tokių žvejų, ir ne tik pradedančiųjų, kurie mėgsta klajoklišką gaudymo būdą, užuot vienoje pasirinktoje vietoje pašėrę žuvis ir čia pat jas patogiai gaudę. Tokio žvejo kuprinėje turi tilpti viskas, pradedant nuo žūklės reikmenų bei masalų ir baigiant sumuštiniais. Tačiau norint patogiai judėti, reikia pasiimti tik būtiniausius daiktus. Svarbiausia – lengvas 4,5-5 m meškerykotis. Jis tinka gaudyti ir stovint atsitraukus nuo kranto, kai norima neišbaidyti žuvų. Ritės tinka visokios, tik turėtų būti kuo lengvesnės. Valas dažniausiai 0,12-0,14 mm, o pavadėlis truputį plonesnis. Jis tvirtinamas „kilpa į kilpą“ arba naudojant suktuką. Kadangi dugnas ir jame esantys kliuviniai dažniausiai yra nematomi, reikia turėti pakankamai atsarginių pavadėlių. Svarelių išdėstymas priklauso nuo gaudymo sąlygų: gylio, srovės, žuvų aktyvumo ir pan. Geriausiai tiks lengvos, pailgos plūdės, ypač kai gaudymo sąlygos palankios. Kai gaudome toliau nuo kranto arba didesniame gylyje, galima naudoti ir slankiojamąsias. Srovėje gaudoma su boloniškosios meškerės įranga.

Žvejys „klajoklis“ vienoje vietoje paprastai ilgai neužsibūna, tad žuvų nešeria ir nejaukina. Geriausiu atveju paberiama sauja grūdų ar kito pašaro.

Gaudoma visose įmanomose vietose: sūkuriuose, atviruose vandens ploteliuose, prie povandeninių kliūčių, akmenų arba leidžiant masalą prie pat kranto. Reikia stebėti vandens paviršių: vandens sūkuriukas ar blykstelėjęs šonas gali išduoti žuvų susibūrimo vietą. Patartina ilgiau sustoti prie kranto, kur palinkę krūmai ar medžiai. Pučiant vėjui tokiose vietose visada sukinėjasi žuvys, laukiančios krentančių vabzdžių arba jų lervų.

Masalai naudojami patys įvairiausi, o pakilus vandeniui gerai tinka ir sliekai. Įšilus vandeniui galima naudoti augalinės kilmės masalus: šutintus kviečius, žirnius, perlines kruopas, duonos minkštimą ir pan.

Steponas Pučinskas

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Naujausi įrašai kategorijoje

time of year 2890054 960 720 480x384 - Luokijimas

Luokijimas

Atšąlus, ramiam orui esant, ant lygaus ežerų paviršiaus susiklosto ledas — lygus
Pakilti į Viršų