Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

perch seen from under the ice norway 1400 - Su blizgute

Su blizgute

in Žvejybos būdai

Prisiminki­me svarbiausius blizgiavimo bruožus. Jie paprasti: staigiu riešo mostelėjimu meške­rėlė pakeliama aukštyn, tą pat akimirką nuleidžiama žemyn, trumpa pauzė, ir vėl viskas kartojasi iš pradžių. Mostelėjimų stiprumas, aukštis priklauso nuo žūklės meto.

Ant pirmojo ledo gana stipriu mostu meškerės viršūnėlė pakeliama 30 — 50 cen­timetrų, bent 5 sekundes palaukiama, tru­puti į šonus pakrutinant viršūnėlę, kad blizgutė, besileisdama žemyn, kuo ilgiau judėtų. Bet kartais ešerį sugundo ir visai priešingas būdas — po mosto blizgutė gana greitai krenta, truputi įsmigdamas į dumblą, o tada lengvai patraukiama dug­nu, kad sukeltų mažytį nuosėdų debesėli.

Viduržiemi blizgės šuoliai turi būti daug žemesni — 10—30 centimetrų, o pauzė tarp jų pailgėja iki 10 sekundžių. Tuo lai­ku ešeriai būna apsnūdę, todėl staigūs blizgutės šuoliai juos gali baidyti. Ir iš tikrųjų — viskas aplink snaudžia, ir tik kažkas energingai šokinėja… Visa tai gali sukelti tik įtarimą.

Artėjant pavasariui, ešeriai vėl atkunta, smarkiai ieško maisto. Blizgučių šuoliai tada gali būti 20—40 centimetrų aukščio, pauzės — 20 sekundžių.

Būna blizgučių, pririšamų už pilvelio, tai yra gulinčių horizontaliai. Jos šokdina­mos kiek kitaip. Rankos mostas turi būti gana ramus, tik pabaigon pagreitėjantis. Pauzės gali trukti iki 20 sekundžių, nes horizontaliosios blizgutės leidžiasi lėtai, pasklęsdamos į vieną ir kitą pusę.

Kai ešeriai griebia, griebia tvirtai, pa­kirsti beveik nereikia. Jei užkimba dides­nis, svarbu neatpalalduotl valo, nes gali kaipmat pabėgti.


 

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Naujausi įrašai kategorijoje

time of year 2890054 960 720 480x384 - Luokijimas

Luokijimas

Atšąlus, ramiam orui esant, ant lygaus ežerų paviršiaus susiklosto ledas — lygus
Pakilti į Viršų