Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

Medžioklė iš bokštelio - Šernų medžioklė tykojant

Šernų medžioklė tykojant

in Medžioklės taktika

Šernai vasarą ir rudenį, kol javai ¡r šakniavaisiai dar laukuose, išeina iš miškų į laukus pasimai­tinu. Mėgstamiausias jų maistas — bulvės, kviečiai, rugiai, avi­žos, ypač žirniai ir kitas vasarojus, į šias šernų maitinimosi vietas arba prie jų takų medžiotojai įsiruošia bokštelius ar pasistato kopėčias su sėdynėmis ir laukia šernų.

Pamiškėje ar viduryje lauko bokšteliai įruošiami prie au­gančių medžių. Viena, iš bokštelių ar nuo kopėčių patogiau stebėti šernus, antra, šernai neužuodžia medžiotojo, trečia, taip medžiodamas gali būti tikras, kad esi apsaugotas nuo nelai­mingo atsitikimo. Vasarą paprastai medžiotoją vargina uodai, o į aukštėlesnį bokštelį jie beveik nepakyla. Bokšteliai gali būti paprasčiausi. Pakanka įrengti laiptelius iš karčių, kur me­džiotojas galėtų palaukti išeinančių šernų. Bokštelį, jei tik lei­džia sąlygos, reikia pastatyti taip, kad horizonte matytųsi sau­lėlydžio nušviestas dangus. Tada lengviau įžiūrėti, išėjusius į lauką ar šiaip į atvirą vietą šernus.

Kadangi, tykojant šernus, tenka šauti sutemus, tai supran­tama, kad pati sėkmingiausia medžioklė būna mėnesienoje. Laukiant labai daug reikšmės turi vėjas. Jei vėjas pučia nuo medžiotojo, vargu ar šernai išeis. Vidurmiškyje į labai ramias, žmonių nelankomas ar retai lankomas vietas šernai gali išeiti ir pavakary.

Tamsoje šaudyti į šlamesio vietą neleistina, nes galima pa­taikyti į uždraustą žvėrį, atklydusį naminį gyvulį, o kartais net į žmogų.

Kad naktį būtų geriau matomas taikiklis, medžiotojai ište­pa jį ar net visą vamzdžių liniuotę fosforu, o jei fosforo neturi, tai bent balta kreida.
Pašauto žvėries nereikia sekti naktį, geriau palaukti ryto. Sužeisti šernai dažnai nueina dar gana toli. Antra, prie sužeisto šerno, ypač naktį, pavojinga artintis.

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Naujausi įrašai kategorijoje

pexels photo 247373 480x384 - Zuikių medžioklė

Zuikių medžioklė

Zuikiai medžiojami įvairiais būdais, bet čia norime aprašyti tik tris varymo būdus.
7807 478389492254818 427013051 n 480x384 - Medžioklė su "krikšte"

Medžioklė su „krikšte“

Tarp kitų šios medžio­klės būdų noriu paminėti Rusijos medžioklės bū­dą, kurį vadina
NRAORG CategoryThumbnails Hunting Shooting 480x384 - Šaudymo menas

Šaudymo menas

Medžioklinis šaudymas pagrindinai skirstomas į dvi grupes: a) stacio­narinis šaudymas su šratais
An Entrance to the Thousend Men Cave at Peleliu - Ar lanko žverys urvą

Ar lanko žverys urvą

Yra paprastas būdas, kaip nustatyti, ar lanko žvėrys urvą. Skersai urvo įėjimo
Pakilti į Viršų