Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

Priešnuodis nuo lydekos dantų…

in Patarimai žvejui

Nors spiningininkui svarbiausia, kad masalas kuo efektingiau žaistų vandenyje, bet vis vien jam reikia galvoti, kaip apsaugoti valą nuo lydekos ar šamo dantų. Viena šiuolaikinio spiningavimo įrangos dalių yra tinkamas pavadėlis. Retas meškeriotojas nėra atsidūręs situacijoje, kai lydeka vienu grybštelėjimu perrėžia stipriausią valą ir nusineša puikų masalą. Žinoma, meškerioto­jas nebūtų meškeriotojas, jei skrynelės kampe nerastų pakaita­lo, bet yra ir kita išeitis – naudoti plieninį arba sintetinį pavadė­lį, kurio neįveikia lydekos dantys.

Jau visą šimtmetį ieškoma būdų, kaip apsisaugoti nuo ly­dekos dantų. Tiesa, lydeka dažniausiai valą ne nukanda, o per­rėžia aštriais žiomenų kraštais, o šamas pertrina smulkių dantų šepečiu.

Pavadėlis – tai lydekos nasrams atsparios elastingos gijos atkarpa, jungianti valą su masalu – blizge, vobleriu ar sukre. Pavadėlio ilgis – nuo 5 iki 100 cm. Nelygu kokiais masalais, ko­kio dydžio ir kokiu būdu meškeriojamos žuvys. Paprastai dau­gumas spiningininkų naudoja 15, 20 ir 25 cm ilgio plieninius pavadėlius. Toks pavadėlių ilgis parenkamas pagal vidutinį lai­mikių dydį, o daugiausia sugaunama 50-70 cm ilgio, 1-3 kg svo­rio lydekų. Tokio dydžio žuvų žiomenys per minėto ilgio pava­dėlius nepasiekia valo ir jo nenukanda. Kai masalą griebia 5-7 kg lydeka, kartais net ir 25 cm ilgio pavadėlis būna trum­pokas. Ypač jei margašonė masalą griebia labai agresyviai ir gi­liai jį įryja. Žvejodamas Lūksto ežere, telkšančiame netoli Var­nių, sutikau žveją, kuris naudojo 70 cm pavadėlį, nes, velkiaujant masalu palei duburių dugną, kur tūno didžiosios lydekos, tik toks pavadėlis, jo nuomone, garantuoja apsaugą nuo apmaudžių netikėtumų. Iš šio epizodo matyti, kad patys ilgieji pavadėliai daugiausia naudojami velkei. Aktyviai svaidyti masalui geriausiai tinka 5-30 cm ilgio pavadėliai. Pavadėlį reikia parinkti ne tik pagal žūklės būdą, bet ir pagal masalo svorį. Prie trijų gramų voblerio jokiu būdu netiks 40 cm pava­dėlis, kuris svers daugiau už masalą.

Masalo svorio ir pavadėlio ilgio santykis


Masalo svoris (g) 2-4 4-6 7-10 11-15 15-20 25-25 25-30 per 30
Pavadėlio ilgis (cm) 5-7 6-10 10-12 12-15 15-20 20-25 iki 30 pagal būtinumą

Viktoras Armalis

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Naujausi įrašai kategorijoje

Žūklę sugadina klaidos

Versekos tvenkinys garsėja klumpiniais ešeriais. Vieną ge­gužės pavakarę gaudžiau juos pirmo numerio
Pakilti į Viršų