Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

Vėgėlė Lota lota - Prasidėjo akcija „Vėgėlė“

Prasidėjo akcija „Vėgėlė“

in Naujienos

Gruodžio 1 d. prasidėjo akcija „Vėgėlė “ Ji vyks iki gruodžio 31 d. Šios akcijos tikslas – užtikrinti vėgėlių nerštaviečių bei neršto apsaugą. Akcijos metu didžiausias dėmesys bus skiriamas ne tik žvejybos reikalavimų laikymosi kontrolei vėgėlių migracijos ir neršto vietose, bet ir pažeidimų prevencijai. Akcijos metu aplinkosaugos pareigūnai, neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai, policijos pareigūnai bei vandens telkinių plotų naudotojai tikrins vandens telkinius, kuriuose vyksta intensyviausia vėgėlių migracija.

Vėgėlė – vienintelė Lietuvoje gyvenanti gėlavandenė menkinių šeimos žuvis. Neršia vėgėlės Nemuno, Minijos ir kitose upėse bei ežeruose 1-2 metrų gylyje srovėje. Nepriklausomai nuo oro ir vandens temperatūros šios žuvys neršia tuo pačiu metu – gruodžio pabaigoje – sausio pradžioje.

Vėgėlės yra labai vislios – patelė išneršia apie milijoną ikrelių, tačiau didžiąją jų dalį sunaikina ešeriai, pūgžliai ir kitos žuvys, taip pat žiemą prasidėję potvyniai. Todėl šių žuvų ištekliai nėra gausūs.

Mėgėjų žvejybos taisyklėse nustatyta, kad vėgėles žvejoti draudžiama nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d., o tais atvejais, kai pirma draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po savaitgalio ar valstybinės šventės.

Aplinkosaugininkai primena, kad leidžiama žvejoti ne mažesnes nei 45 cm ilgio vėgėles.

Už vėgėlės neteisėtą sugavimą gresia administracinė atsakomybė – piniginė bauda nuo 400 Lt iki
1000 Lt su pažeidimo padarymo įrankių (pvz., meškerės, tinklo) ir priemonių (pvz., valties) konfiskavimu bei žalos padarytos žuvų ištekliams atlyginimu daugiau nei 500 Lt.

Žvejai mėgėjai taip pat turėtų nepamiršti, kad iki gruodžio 31 d. draudžiama žvejoti marguosius upėtakius, sykus, lašišas, šlakius. Nuo sausio 1-osios sykus, lašišas ir šlakius bus galima žvejoti įsigijus žvejo mėgėjo kortelę šių žuvų žvejybai.

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Naujausi įrašai kategorijoje

Pakilti į Viršų