Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

Lapių medžioklė su vėliavėlėmis

in Medžioklės taktika

Kai medžiotojų nedaug ir jie negali apimti didesnių barų, o lapių laikymosi vietos tiksliai žinomos, tada medžiojama su vėliavėlėmis. Suprantama, vėliavėlės panaudojamos tik žiemą, kai yra sniego. Vėliavėlės panaudojamos tos pačios, kaip ir vilkams medžioti. Medžioklės baras apsupamas taip, kad jis susiaurėja medžiotojų linijos kryptimi. Lapė bando lįsti pro vėliavėles tik didelės baimės pagauta ir varovų spaudžiama. Šiaip apsupta lapė gali išbūti dvi-tris dienas.Sunkiau su tomis lapėmis, kurios jau sykį iš apsupimo buvo ištrūkusios.

Nepatartina sekti ir apsupti lapes anksti rytą. Dažnai jos ilgai peliauja laukuose, pievose ir tik apie dešimtą valandą grįžta į mišką. Lapių pėdsakų ieškoma ten, kur jos paprastai peliauja.

Supti lapes reikia tyliai. Pučiant vėjui, visų pirma, vėlia­vėlėmis apsupamos baro kraštinės, esančios prieš vėją, o pa­baigoje— pavėjui esanti pusė. Vėliavėlės turi būti pakabintos taip, kad beveik siektų sniegą.

Varovų pakanka kelių. Vadovas turi eiti varymo viduriu, o kiti varovai iš abiejų jo pusių. Varyti reikia pamažu, be dide­lio triukšmo.

Pakelta lapė paprastai bėga risčia, apsidairydama ir paga­liau išeina ant medžiotojų. Tačiau jei medžiotoją ji pastebės, tai sukinėsis laukymėje ir sunku bus ją iš ten išprašyti. Tada geriausia pakartoti varymą, pakeitus jo kryptį.

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Latest from Medžioklės taktika

Medžioklė su „krikšte“

Tarp kitų šios medžio­klės būdų noriu paminėti Rusijos medžioklės bū­dą, kurį vadina

Šaudymo menas

Medžioklinis šaudymas pagrindinai skirstomas į dvi grupes: a) stacio­narinis šaudymas su šratais

Ar lanko žverys urvą

Yra paprastas būdas, kaip nustatyti, ar lanko žvėrys urvą. Skersai urvo įėjimo
Pakilti į Viršų