Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

Lapė žolėje - Lapių medžioklė su varovais

Lapių medžioklė su varovais

in Medžioklės taktika

Lapių medžioklė su varovais mažai kuo skiriasi nuo panašios kiškių medžioklės. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad, medžiojant lapes, varymo barai žymiai didesni, negu medžiojant kiškius. Rudenį varymo baro ilgis gali būti apie 500—700 m, o žiemą šąlant — net iki 1 kilometro. Varant lapes, reikia mažiau triukšmauti.

Medžiojant lapes, ypač svarbu, kad varovai tyliai užeitų ir pasisklaidytų, kol dar medžiotojai neužėmė savo vietų. Mat, žvėris, pajutęs triukšmą, gali lengvai išbėgti iš numatyto va­ryti ploto. Medžiotojų linijos sparnus galima užstoti 1—2 me­džiotojams, nes lapės dažniausiai prasprunka pro šonus ir kaip tik tose vietose. Tačiau ir čia reikia laikytis visų atsargumo taisyklių, kad neįvyktų nelaimingų atsitikimų. Varant atsar­giuosius žvėris,— lapę, taip pat ir vilką — svarbu neįbauginti jų. Tada jie patrauks žvėrių takais. Lapei patekus į žvėrių taką, joks varymo triukšmas jos iš ten nebeišbaidys. Svarbu, kad varovai neaplenktų šlapių pelkučių, tankynių, o būtų pasisklaidę lygiais tarpais. Dažnai lapės, kaip ir kiškiai, priar­tėjusios prie medžiotojų, ilgai šmirinėja tankumyne ir tik varo­vams užlipus ant kulnų, šoka per liniją.

Lapių medžioklėje labai svarbu tinkamai pasirinkti vietą, kad vėjas nenuneštų varomai lapei medžiotojo kvapo. Lapė la­bai jautri. Varovų pakelta, ji nebėga be pertraukos, bet dažnai stabtelėja, apsidairo. Tabako dūmus lapė gerai užuodžia, todėl rūkyti, medžiojant lapes, negalima. Esant vėjuotai dienai, rei­kia, kad varovai eitų pavėjui. Turint galvoje didelį lapės pa­stabumą, medžiotojams reikia užsimaskuoti iki pusės. Lapė pa­stebi mažiausią judesį. Gerai, kai medžiotojo drabužiai nesi­skiria nuo aplinkos.

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Naujausi įrašai kategorijoje

pexels photo 247373 480x384 - Zuikių medžioklė

Zuikių medžioklė

Zuikiai medžiojami įvairiais būdais, bet čia norime aprašyti tik tris varymo būdus.
7807 478389492254818 427013051 n 480x384 - Medžioklė su "krikšte"

Medžioklė su „krikšte“

Tarp kitų šios medžio­klės būdų noriu paminėti Rusijos medžioklės bū­dą, kurį vadina
NRAORG CategoryThumbnails Hunting Shooting 480x384 - Šaudymo menas

Šaudymo menas

Medžioklinis šaudymas pagrindinai skirstomas į dvi grupes: a) stacio­narinis šaudymas su šratais
An Entrance to the Thousend Men Cave at Peleliu - Ar lanko žverys urvą

Ar lanko žverys urvą

Yra paprastas būdas, kaip nustatyti, ar lanko žvėrys urvą. Skersai urvo įėjimo
Pakilti į Viršų