Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

Gray Wolf 15 - Ką daryti užpuolus vilkams

Ką daryti užpuolus vilkams

in Patarimai

Keliaujant galima susidurti ne tik su dvikojais plėšrūnais, bet ir su laukiniais „šuniukais“, kurie taip mėgsta staugti į mėnulį.

Vilkai – gaujos gyvūnai ir puola, kaip taisyklė, visa gauja – čia slypi pagrindinė jų jėga ir didžiausias pavojus.

Kai dėl žmonių užpuolimų – jų pasitaiko ne taip jau dažnai. Kitaip sakant, jei sutikome savo kelyje vilką ar ištisą gaują, tai dar nereiškia, kad jie būtinai jus užpuls. Jie gali praeiti pro šalį. Pagrindinė vilkų užpuolimo priežastis – badas. Dažniausiai vilkai žmones užpuola rudenį ir žiemą, kai šalta ir kai trūksta maisto. Vilkai supranta, kad žmogus (be to, dar ginkluotas bent jau kokiu nors vėzdu) jiems yra kur kas stipresnis priešas ir tik visiškai iš bado pakvaišę vilkai gali nutarti prasidėti su žmonėmis.

Vienišas vilkas kaip taisyklė nepuola suaugusio žmogaus, nebent jis pasiutęs arba tai vilkė, ginanti savo mažylius.

Pirmiausia reikia pažymėti tai, ko negalima daryti.

Du kraštutinumai:

Bėgti. Vilkai labai ištvermingi ir bėgioja pakankamai greitai. Pamėginus bėgti, jis jus pasivys, šoks ant nugaros ir paleis į darbą dantis. Taip kad bėgti – pražūtingas sumanymas.

Aršiai pulti vilkus, į patį gaujos tirštumą. Šiuo atveju beveik garantuotai kai kurie vilkai užpuls iš už nugaros. Dėl to tokia taktika nerekomenduojama, jei tik nesate nepaprastai stiprus, ištvermingas, miklus ir turite itin greitą reakciją.

Rekomenduojama taktika – atsitraukimas:

Venkite susidūrimo. Jeigu vilkai nerodo akivaizdžios agresijos ir susidomėjimo jumis, arba abejoja ar pulti jus, galite atsitraukti, tačiau tik neatsukdami jiems nugaros.

Galima užsikarti į medį – tai garantuota taktika, kadangi vilkai po medžius nelaipioja, o po medžiu jūsų labai ilgai nelauks. Dėl to jeigu galite staigiai įsikarti į medį – taip ir padarykite.

Gynybinė taktika:

Pasistenkite padaryti taip, kad jūsų negalėtų užpulti iš nugaros, pavyzdžiui, atsiremkite nugara į medį. Turėdami rankose ginklą, galite pakankamai ilgai išsilaikyti iki vilkai atsitrauks.

Puolimas:

Vilkai, kaip ir bet kurie kiti žvėrys, vengia būtybių, kurios yra didesnės už juos pačius. Dėl to reikia jų akyse „padidėti“. Galima paimti didelį rąstą ir imti juo mojuoti, suktis su juo ir garsiai šaukti. Jeigu gauja ne itin didelė, ji gali pabėgti.

Efektyviausias ginklas:

Efektyviausias, savaime aišku, yra šaunamasis ginklas, tačiau kadangi kalba eina apie minimalią įrangą, pasvarstykime apie parankinius variantus.

Vienas iš jų – vėzdas. Tačiau čia reikia turėti galvoje, kad vilkas gali įsikabinti dantimis į jūsų vėzdą ir šitaip ištraukti jį jums iš rankų.

Taip pat visiškai priimtinas ieties variantas, bet tik tuo atveju, jei vilkų nėra labai daug (4-6).

Ugnis. Visi vilkai kaip taisyklė bijo ugnies, ir ryški liepsna, deganti lazda ir panašiai – puiki priemonė nubaidyti gaują. Kitas reikalas – ugnis ne visada pasitaikys po ranka. Paprastai ja pasinaudoti galima tik tada, kai vilkai užklydo į jūsų nakvynės vietą, kur dega laužas.

Pastaba: kai tik jūs atakuojate kurį nors vilką, visi kiti greičiausiai puls jus ir čia jums bus tikrai riesta. Dėl to pasikartosiu dar kartą – geriausia taktika prieš vilkus, tai atsitraukimas. Likusieji būdai gali būti panaudoti tik pačiais kraštutiniausiais atvejais.

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Naujausi įrašai kategorijoje

maps 2294276 960 720 480x384 - Reljefas ir jo vaizdavimas

Reljefas ir jo vaizdavimas

Topografinius ženklus įsiminti ir jais naudotis ne­sunku. Šiek tiek sudėtingiau vaizduojamos ir
tea time in the forest by cezare me d5fo6p6 480x384 - Mūsų miškų arbata

Mūsų miškų arbata

Gal daug kam bus naujiena, jog pas mus Lietuvoje auga arbatžolės, tik
pexels photo 243597 480x384 - Sutartiniai ženklai žemėlapyje

Sutartiniai ženklai žemėlapyje

Vietovėje sutinkami objektai žemėlapiuose ir pla­nuose vaizduojami sutartiniais ženklais. Masteliniai (kontūriniai) ženklai
Pakilti į Viršų