Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

uvinimas - Įsibėgėjo ežerų įžuvinimas

Įsibėgėjo ežerų įžuvinimas

in Naujienos

Tvenkinių ir ežerų įveisimas dažniausiai atliekamas kovo pabaigoje ir balandžio mėnesiais, kai vanduo įšyla iki 7-9 °C. Ankstyvesnis įveisimas netinkamas žuvims, nes joms kyla stresas, sumažinamas atsparumas ligoms ir tai gali sukelti jų žūtį. Ilgas įveisimo darbų atidėliojimas, kartu su temperatūros padidėjimu, pablogina žuvų transportavimo sąlygas, taip pat skatina žuvų ligų vystymąsi. Dažnai vėlyvas žuvų įveisimas neįmanomas dėl įveisiamų žuvų trūkumo (žuvivaisos įmonės negali laikyti žuvų įveisimui ženkliai pakilus vandens ir oro temperatūroms).

Vadovaujantis Žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planais, Rokiškio rajono vandens telkinių nuomininkai, kaip ir kiekvieną pavasarį, taip ir šiais metais vykdė ežerų ir tvenkinių įžuvinimo darbus. Per pirmas tris įžuvinimo dienas į 20 nuomojamų ežerų buvo įleista 69 716 vnt. ir į 2 nuomojamus tvenkinius – 820 vnt. lydekų lervučių, kurios buvo išaugintos UAB „Vasaknos“ žuvininkystės tvenkiniuose. Žuvų įveisimo kontrolę Rokiškio rajono agentūros pareigūnams padėjo vykdyti Panevėžio RAAD GGAI pareigūnai, kurie dalyvavo įžuvinant 8 Rokiškio LMŽD (Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos) ežerus.

Prieš pradedant žuvų įveisimo darbus, pagal nustatytą tvarką, RAAD pareigūnai, kontroliuojantys žuvų įveisimą, patikrino, ar tos rūšies žuvų įveisimas tame vandens telkinyje numatytas valstybiniame žuvų įveisimo plane arba žvejybos ploto naudotojo plane, ar yra įsakymo dėl veterinarinio patvirtinimo kopija, taip pat faktinį žuvų kiekį ar svorį, jų įsigijimo dokumentus, Lietuvos Respublikoje vežamų gyvūnų važtaraščius arba veterinarijos sertifikatus.
Svarbus žuvų auginimo etapas yra įveisimo medžiagos transportavimas nuo žuvų augintojo iki nuosavo tvenkinio ar ežero. Žuvys turi būti pervežamos gerai deguonies prisotintame vandenyje. Geriausiai tam tinka polietileniniai maišai. Maišai turi būti pervežami atsargiai, padėti ant minkštų užtiesalų, kad išvengti sienelių pradūrimo ir pridengiant nuo saulės, kad nepakiltų vandens temperatūra juose. Žuvis kraunant ir iškraunant turi būti suvienodinta talpų ir vandens temperatūra (galimas skirtumas iki 2-3 °C). Talpos turi būti švarios, o pervežimas be jokių sustojimų. Žuvys išleidžiamos į vandenį atsargiai ir mažomis porcijomis, stebint jų judesius.

Vandens telkinių nuomininkai, kurie vykdo įžuvinimą laikosi šių rekomendacijų. Tikimės, kad ir visi kiti vandens telkinių nuomotojai dar suskubs įžuvinti nuomojamus vandens telkinius.

Facebook Komentarai

Tags:

1 Comment

  1. Ne tik įžuvinimas įsibėgėjo.
    Paskutinės žinios iš Žvejų Rojaus – Inturkės (Molėtų raj.) ir mano aprašytos užpiltos patiltės. Ten viskas paruošta „verslinei“ ungurių žūklei: žvyru užpilta tilto pralaida, prie atramų pribetonuoti metaliniai kampuočiai gaudyklėms patogiai įtaisyti, vietiniai prasčiokai pasamdyti budėti naktį, kad niekas bizniui netrukdytų (po tiltu jau patalus atsinešę). Jokia žuvis nepraplauks be gaudyklės. Savaitgalį į tas apylinkes, į Vaikštėnus, buvo atvykę visuomeniniai inspektoriai nudrožti eilinį kaimo žmogelį su tinkliuku. Bet drožė ne ant ežero, o kaime. Kai jų paklausė, kodėl netvarko užpiltos upės, pasakė: čia ne mūsų dalykas.
    Jei policininkai matuoja automobilių greitį, tai turi teisę nekreipti dėmesio, kad šalia moterį prievartauja??? O gamtosauga – gali.
    Ta pralaida naudojama unguriams gaudyti. Konkursą laimėjo tūlas Dainius. Dabar jo gaudyklės susems visus ungurius, kurie tik priplauks. O kurie iš jų dar galės sugrįžti į ežerus su mailiumi? Nei vienas?
    Viską žino vietiniai Molėtų raj. inspektoriai, Inturkės seniūnė (tai jos teritorija), Utenos gamtosaugos vadas Lauris Martišius, net pats pačiausias Linas Jonauskas, didžiųjų parodomųjų gamtos akcijų megėjas. Kas ten darosi? Ar jie to „dainiaus“ papirkti, ar jo draugai didieji, ar tiesiog nesupranta, apie ką kalbama??? Manau, kad Lietuvoje žymiai daugiau suinteresuotų, negu kvailių. O kas gi yra mūsų pareigūnai, nuo eilinio iki ministro pavaduotojo? Ar juos kas pavaišina unguriais? O kodėl ungurių pagavimo neriboja? O kodėl tokie aukšti pareigūnai leidžia Žvejų rojuje žvyrą savivartėms pilti į upę ir užtverti?

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Naujausi įrašai kategorijoje

Pakilti į Viršų