Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

Kauno hidroelektrine - Ieškos būdų, kaip spręsti Kauno marių problemas

Ieškos būdų, kaip spręsti Kauno marių problemas

in Naujienos

wikipedia.org nuotr.

Rytoj, spalio 30 d., aplinkos viceministras Linas Jonauskas susitiks su Kauno miesto, Kauno ir Kaišiadorių rajonų savivaldybių atstovais, Kauno hidroelektrinės administracijos atstovais ir dalyvaus įveisiant lydekų ir šamų šiųmetukus į Kauno marias.

Dėl neigiamo intensyvios verslinės žvejybos poveikio Kauno marių žuvų ištekliai buvo nualinti. Nuo 2013 m., Kauno mariose uždraudus verslinę žvejybą, šie ištekliai atsikuria. Papildomas žuvų, ypač plėšriųjų, įveisimas paspartina šį procesą.

Šiais metais į Kauno marias iš žuvų ištekliams atkurti ir išsaugoti skirtų lėšų numatyta įveisti 47 tūkst. sterkų, 25 tūkst. lydekų ir 31 tūkst. šamų jauniklių.

Susitikime su Kauno miesto, Kauno ir Kaišiadorių rajonų savivaldybių atstovais bus svarstomos mėgėjų žvejybos plėtros galimybės Kauno mariose. Bus aptartos bendradarbiavimo tarp Aplinkos ministerijos ir savivaldybių mėgėjų žvejybos srityje gairės, galimi bendri projektai.

Rytoj aplinkos viceministras L. Jonauskas taip pat susitiks su Kauno hidroelektrinę valdančios bendrovės „Lietuvos energijos gamyba“ administracija. Susitikime bus aptartos žuvitakio per Kauno hidroelektrinės užtvanką statybos galimybės.

1959 metais pastačius Kauno hidroelektrinės užtvanką buvo visiškai užtvertas kelias žuvims migruoti į Nemuno aukštupyje esančias nerštavietes. Iki Kauno hidroelektrinės statybos pradžios Nemuno aukštupyje neršdavo ne mažiau kaip pusė į Lietuvos upes atplaukiančių lašišų, šlakių, žiobrių.

Vakare viceministras susitiks su Kauno žvejų mėgėjų asociacijų atstovais.

Facebook Komentarai

Tags:

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Naujausi įrašai kategorijoje

Pakilti į Viršų