Turizmas "|" Medžioklė "|" Žvejyba "|" Gamta "|" Kelionės

Miškas skendintis rūke - 9 pagrindinės išlikimo gamtoje taisyklės

9 pagrindinės išlikimo gamtoje taisyklės

in Patarimai

1. Niekada nevalgykite žalio maisto

Neverta rizikuoti su maistu. Prieš ką nors suvalgant, išvirkite ar iškepkite savo pusryčius, pietus ar vakarienę, o vandenį užvirinkite. Priešingu atveju yra galimybė pasigauti kokią nors kenksmingą bakteriją ar lazdelę ir susirgti. O dykvietės viduryje niekas nenuveš jūsų į ligoninę.

2. Stenkitės išlikti sausi šaltu oru

Šlapias paviršius šaltu oru praranda šilumą 20 kartų greičiau – tai taip pat taikoma ir žmogaus kūnui. Jei dėl kokios nors priežasties jums visgi būtina bristi į vandenį, nusirenkite, laikykite drabužius sausai ir neapsirenkite, kol pats neišdžiūsite. Kad greičiau nudžiūti galite pasivolioti sniege (sniegas sugeria vandenį), greit apsirengti ir nedelsiant užkurti laužą.

3. Atminkite „trijų taisyklę“

Jei reikalai klostosi nelabai gerai ir kyla klausimas – kiek jums dar liko, tai atminkite „trijų taisyklę“: trys minutės be oro, trys dienas be vandens ir trys savaites be maisto.

4. Nepamirškite apie laiką

Galite paprasčiausiai skaičiuoti dienas. Jei to nedarysite, jūsų protas pradės krėsti piktus pokštus.

5. Nevalgykite, jei neturite vandens

Kuo daugiau valgote, tuo daugiau jūsų kūnas sunaudoja vandens. Todėl prieš valgydami įsitikinkite, kad turite pakankamai vandens, kitaip rizikuojate mirti iš troškulio.

6. Taupykite energiją kvėpuodami per nosį

Jūsų kūnas sunaudoja daug daugiau energijos, kai kvėpuojate per burną. Be to, kvėpuojant burna, jūs prarandate daug daugiau drėgmės – o ji jums gyvybiškai svarbi. Taigi stenkitės kvėpuoti per nosį.

7. Likite alkani

Valgykite tik tiek, kiek jums būtina, kad palaikyti organizmo tonusą. Nereikia persivalgyti – taip jūs ne tik iššvaistysite maisto atsargas, bet ir jausitės vangiai.

8. Žymėkite savo kelią

Nesiremkite tik savo atmintimi. Medžiuose darykite įpjovas, laužykite šakas – tiks bet kas, kas padės jums grįžti atgal ir nepasiklysti.

9. Raskite guolį

Raskite ramią vietą, kur galėtumėte pasislėpti nuo saulės, vėjo ir šalčio – galima pasislėpti medžių pavėsyje arba oloje (pageidautina negyvenamoje).

Facebook Komentarai

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.

*

Naujausi įrašai kategorijoje

maps 2294276 960 720 480x384 - Reljefas ir jo vaizdavimas

Reljefas ir jo vaizdavimas

Topografinius ženklus įsiminti ir jais naudotis ne­sunku. Šiek tiek sudėtingiau vaizduojamos ir
tea time in the forest by cezare me d5fo6p6 480x384 - Mūsų miškų arbata

Mūsų miškų arbata

Gal daug kam bus naujiena, jog pas mus Lietuvoje auga arbatžolės, tik
pexels photo 243597 480x384 - Sutartiniai ženklai žemėlapyje

Sutartiniai ženklai žemėlapyje

Vietovėje sutinkami objektai žemėlapiuose ir pla­nuose vaizduojami sutartiniais ženklais. Masteliniai (kontūriniai) ženklai
Pakilti į Viršų